Propozycja programowa TECZKA SERDECZNEJ PAMIĘCI

Druhny i Druhowie.
Przesyłam w załączeniu link do broszury z propozycją programową pn. „Teczka serdecznej pamięci Św. Jana Pawła II”.

Do dziś w wielu rodzinach i w środowiskach harcerskich istnieje w zapomnianych miejscach (szufladach, szafach i w pudełkach na strychu) wiele papieskich pamiątek: zdjęcia, monety, znaczki, okolicznościowe karty i datowniki oraz inne przedmioty.

Z czasem ulegają one rozproszeniu i zapomnieniu, bądź leżą zakurzone na strychu lub w piwnicy. Dlatego propozycja ta jest skierowana do wszystkich z Was, którzy chcieliby ocalić od zapomnienia i zniszczenia cenne chwile spędzone przez Wasze rodziny lub środowiska z Janem Pawłem II. I jednocześnie wykorzystać w tej przygodzie metodę harcerską oraz kolekcjonerski, organizacyjny, artystyczny zapał dzieci i młodzieży zrzeszonej w ZHP.

To, co uda się wytropić, wyszperać i ocalić od zapomnienia, zostanie umieszczone w specjalnej Teczce serdecznej pamięci. Pamiątki zostaną uporządkowane i opisane, aby mogły stać się wartościowym dziedzictwem dla kolejnych pokoleń w rodzinach harcerek i harcerzy.

Szczegóły znajdziecie w broszurze – Teczka_serdecznej_pamięci