Grudzień 2020


Czuj Duch,

Betlejemskie Światło Pokoju

W tym roku z powodu pandemii nie mogliśmy odebrać Betlejemskiego Światełka Pokoju z Krakowa, ale w imieniu hufca światełko odebrał XXVII Szczep, który wraz z I Szczepem oraz 9 HDW roznieśli światełko na terenie naszego miasta oraz powiatu bieruńsko-lędzińskiego. 

Kawał dobrej roboty! 

Składki!

Od stycznia składki opłacamy kwartalnie – 21zł za kwartał! 

KSI

Hufcowa Komisja Stopni Instruktorskich uzyskała uprawnienia do prowadzenia prób podharcmistrzowskich. Drodzy zainteresowani przewodnicy przybywajcie! 

Zmiany w Komendzie Hufca

W komendzie witamy dh .Janusza Sikorskiego, który jako zastępca komendantki hufca będzie odpowiedzialny za kształcenie i pracę z kadrą.  Jeśli tylko macie chęć wybrać się na kurs z całą pewnością druh doradzi w którą część Polski możecie się wybrać.

Gratulacje!

Gromadzie Zuchowej “Smoki z Ognistej Doliny” oraz GZ “Łowcy Przygód” uzyskania tytułu Mistrzowskiej Gromady Zuchowej. Brawo Wy! 

Dziękujemy!

  • I Szczepowi oraz II Szczepowi za przepiękne kartki świąteczne, które trafiły do seniorów Naszego hufca. 
  • Kadrom wszystkich jednostek, które ciężko pracowały by Nasze drużyny przetrwały ten ciężki czas. Jesteście Naszymi mistrzami! 
  • Druhnom i druhom, którzy w tym roku dbali o terminowe przesyłanie meldunków do hufca. 

Co dalej (a przynajmniej taką mamy nadzieję 😉):

 

  • Przygotowujemy się do remontu hufca, zatem śledźcie stronę hufca gdyż mogą nastąpić małe zmiany organizacyjne w dyżurach. Wybaczcie utrudnienia, ale to wszystko, aby było pięknie i funkcjonalnie dla Nas wszystkich 😊 
  • Plany pracy drużyn przesyłamy do 15.01 do dh.Karoliny Strażeckiej -Czarnoty. 
  • Meldunki drużyn przesyłamy do 5 dnia każdego miesiąca. 

Wszystkiego dobrego! 

Wasza Komenda Hufca