Zapraszamy do udziału w Konferencji Klimatycznej Młodzieży

W grudniu cały świat będzie debatować o przyszłości naszej planety. 20 tysięcy osób ze 190 krajów, w tym politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i sfery biznesu, przyjedzie do Polski, by w Katowicach przez 2 tygodnie dyskutować o klimatycznym losie świata!

Jeśli masz pomiędzy 18-35 lat i interesujesz się tematyką ochrony środowiska naturalnego i zmian klimatycznych, podejmujesz realne działania w tym zakresie, chcesz inspirować zmiany na lepsze w tym obszarze oraz czujesz się na siłach reprezentować WAGGGS i ZHP (i być naszym głosem!) na międzynarodowym spotkaniu, ta propozycja jest dla Ciebie.

Zapraszamy do udziału w delegacji ZHP i WAGGGS na 14. Światową Konferencję Młodzieży (Conference of Youth – COY), która odbędzie się w Katowicach w dniach 29.11-01.12 i poprzedzi obrady Światowego Szczytu Klimatycznego ONZ.

Wymagania wobec uczestniczki/uczestnika:

• aktywna/y instruktorka/ instruktor w stopniu co najmniej przewodniczki/ przewodnika,
  • wiek między 18 a 35 lat,
  • podstawowa wiedza o współczesnych globalnych wyzwaniach środowiskowych,
  • umiejętność komunikowania się w języku angielskim w stopniu umożliwiającym aktywną pracę w środowisku międzynarodowym,
  • gotowość poświęcenia 2-3 godzin tygodniowo na przygotowania do uczestnictwa w COY.

W ramach zgłoszenia należy wypełnić ankietę rekrutacyjną oraz przesłać zgodę komendanta hufca na adres elzbieta.noga@zhp.net.pl, w temacie wpisując „rekrutacja COY”. Opinia pełnomocnika KCh ds. zagranicznych będzie również potrzebna, poprosimy o nią później.

Udział w konferencji wiąże się z opłatą dodatkowej składki członkowskiej zadaniowej (DSCZ) w wysokości 80,00 zł (płatnej po uzyskaniu potwierdzenia zakwalifikowania). Gwarantujemy zakwaterowanie w Domu Harcerza w Chorzowie ze śniadaniem. Poza DSCZ uczestniczka/ uczestnik pokrywa koszty przyjazdu do Katowic i dojazdów podczas konferencji oraz wyżywienia (oprócz śniadań).

Na zgłoszenia czekamy do 12 listopada. Informacje o zakwalifikowaniu się na COY prześlemy do 15 listopada.

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: elzbieta.noga@zhp.net.pl