Luty 2021

Czuj Duch,

Pochwały

Komendantka Hufca wystosowała list pochwalny do wyróżnionych przez komendantów szczepu przybocznych i drużynowych, którzy dołożyli wszelkich starań aby w czasie pandemii drużyny działały pełną parą.

Gratulujemy Wam serdecznie!

Narzędzia, narzędzia

Odbyły się webinaria dla drużynowych i przybocznych o narzędziach internetowych w pracy online z drużyną i gromadą. Mamy nadzieję, że druhna Oktawia, druhna Asia, i druh Janusz napełnili Wasze głowy dużą dawką wiedzy, którą wykorzystacie lada moment.

Kurs Pierwszej Pomocy

Ruszyły zapisy na Hybrydowy Kurs Pierwszej Pomocy organizowany przez Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Śląskiej dla śląskich wędrowników.

Osoby zainteresowane mają czas na zgłoszenie do 10 marca. Śmiało!

Remont

Ruszył remont Naszego hufca. Póki co jest pełno kurzu, brudu i gruzu, ale niejeden piękny Feniks z popiołu się odrodził 😉

Czekamy zatem z niecierpliwością na efekty!

Krótkie podsumowanie lutego w środowiskach:

•  XXVII Szczep świętował Dzień Myśli Braterskiej
  • II TSH Horyzonty spotkał się na braterskiej grze terenowej zastępów harcerskich i szóstek zuchowych z okazji Dnia Myśli Braterskiej.
  • W II TSH Horyzonty zespół wędrowniczy rozpoczął zdobywanie znaku Służby Pamięci Historii, w ramach którego odbyła się gra terenowa “Kapsuła czasu” .
  • GZ Czarownice i Czarodzieje zdobywali odznakę Dnia Myśli Braterskiej.
  • GZ “Smoki z Ognistej Doliny” realizowała cykl zbiórek o czarodzieju. Sprawność zdobyło aż 12 zuchów!
  • Komendant XVII Szczepu wziął udział w Koncercie z okazji Dnia Myśli Braterskiej w Warszawie.
  • GZ “Łowcy Przygód” zdobywa sprawność Europejczyka.
  • Kadra 39 DH brała udział w szkoleniach –webinariach organizowanych przez ZHP.
  • 3 TDH “Bractwo z Boru” poszukuje bratnich drużyn, które noszą imię patrona J.Kukuczki.
  • 55 TDH “Planeta” zorganizowała kiermasz ciast wśród rodziców, z którego dochód przeznaczony będzie na zakup kapeluszy. Drużyna wita w swoim gronie 5 harcerek, które ukończyły próby harcerki.

Co dalej (a przynajmniej taką mamy nadzieję 😉):

Czekamy na powrót do normalności!

Wszystkiego dobrego!

Wasza Komenda Hufca