Zuchowe Tuptanie 2016

Regulamin XIV Zuchowego Tuptania

7-8.10.2016 r.

1. Przedsięwzięcie programowe XIV Zuchowe Tuptanie przeznaczone jest dla gromad zuchowych Chorągwi Śląskiej ZHP.

2. Organizator: Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych Gotartowice przy SP 20 Hufiec Ziemi Rybnickiej ZHP oraz Referat Zuchowy Chorągwi Śląskiej ZHP.

3. Celem przedsięwzięcia jest:

* integracja środowisk zuchowych,

* nauka samodzielności,

* poznanie nowych wiadomości,

* nabycie nowych umiejętności,

* poprawa sprawności ruchowej.

4. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 20 im. Harcerzy Buchalików w Rybniku – Gotartowicach, ul. Ziołowa 3 oraz najbliższa okolica.

5. Forma: biwak zuchowy.

6. Metodyka: zuchowa.

7. Termin: 7-8.10.2016 r. Spotykamy się Wszyscy po godzinie 1800.

8. Ubezpieczenie: we własnym zakresie.

9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za drogę „na” i „z” XIV Zuchowego Tuptania.

Zasady:

1. W przedsięwzięciu programowym XVI Zuchowe Tuptanie startują szóstki z pełnoletnim opiekunem/instruktorem.

2. Każda gromada może „wystawić” dowolną ilość szóstek.

3. Każda szóstka powinna mieć przygotowane zadanie przedrajdowe, które otrzyma po zgłoszeniu:

4. Zgłoszenia, w formie zeskanowanego zgłoszenia potwierdzonego przez komendanta właściwego hufca wraz z zeskanowanym dowodem wpłaty do 20 września 2016 r. na adres zuchowe_tuptanie@poczta.fm (zgłoszenia w formie papierowej przywozimy na XIV Zuchowe Tuptanie).

5. Wpisowe w wysokości 10 zł od zucha płatne na konto Chorągwi Śląskiej ZHP

nr 55 1020 2313 0000 3602 0019 6584. Opiekun (1/6) zwolniony z opłaty.

6. Każdy opiekun posiada przy sobie zgody na uczestnictwo dzieci w XIV Zuchowym Tuptaniu podpisane przez rodziców oraz wykaz uczestników z adresem i nr PESEL.

Organizator zapewnia

1. Dobrą i bezpieczną zabawę.

2. Opiekę medyczną.

3. Nocleg w warunkach polowych.

4. Posiłki:

* Obiad w sobotę.

* Herbatę.

* Wodę do picia.

5. Plakietkę.

6. Pamiątkowe dyplomy.

7. Upominek dla każdej gromady.

Co każdy Tuptuś musi mieć:

1. Karimatę.

2. Śpiwór.

3. Obuwie zmienne.

4. Przybory do mycia.

5. Dres do spania.

6. Ubranie na każdą pogodę.

7. Mundur.

8. Chęć do zabawy i dobry humor.

9. Prowiant na piątkową kolację i sobotnie śniadanie.Regulamin XIV Zuchowego Tuptania