NOTKA DO DRUŻYNOWEGO: COVID-19_SŁUŻBA

Cześć,

w sytuacji jaka nas spotkała, czyli wszechobecnej akcji #zostańwdomu chcę przypomnieć Wam o ważnej sprawie – bądźcie czujni!

Spędzając czas w domu na pewno zauważyliście seniorów i seniorki potrzebujących pomocy. Zresztą zwróćcie uwagę nie tylko na seniorów – może któryś sąsiad nie da rady iść sam po zakupy czy obsłużyć spraw przez Internet?

Jeżeli macie takich sąsiadów lub znacie taką osobę, zachęcie ją do kontaktu z Komendą Hufca za pomocą telefonu lub maila, ogłoszenie na klatce, kartka w drzwiach też jest dobrym pomysłem!

Możecie także poinformować Komendę samodzielnie (działają wszystkie kontakty ze strony hufca :)) .

Dbajcie o swoje bezpieczeństwo, nie podejmujcie działań na własną rękę. Zawsze jest okazja, by robić dobre harcerstwo!

Czuwaj! (-) Łapa